PEKING: Đoković čeka Troickog

Novak Đoković uspješno je startovao na turniru Kina open u Pekingu i u drugom kolu bi mogao da se sastane sa Viktorom Troickim.

PEKING: Đoković čeka Troickog Izvor: MONDO

Četvrti reket svijeta u prvoj rundi je savladao Rumuna Viktora Haneskua rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 7:5. Novak je odservirao deset asova, a Hanesku nijedan.

Kao i obično na početku turnira, Đoković nije briljirao. Dozvolio je protivniku da mu oduzme servis jednom u prvom i dva puta u drugom setu, ali je on u oba seta napravio brejk više, iskoristivši ukupno pet od devet šansi.

Da bi došlo do srpskog okršaja u narednoj rundi, neophodno je da Troicki u utorak savlada kvalifikanta Fabija Fonjinija iz Italije (74. na svijetu).

Pobjedniku turnira, čiji je prvi nosilac Rafael Nadal, a drugi Đoković, pripašće 500 ATP poena i 500.000 dolara.

U ponedjeljak je objavljena i nova ATP lista, na kojoj je Đoković zadržao četvrtu poziciju, iza Federera, Nadala i Mareja, a ispred osvajača US opena, Huana Martina Del Potra.

Troicki je poslije plasmana u finale Bangkoka napredovao sa 32. na 28. mjesto (maksimum karijere 24. mjesto), dok je Janko Tipsarević nazadovao pet pozicija i sada je 60. teniser svijeta.

Ilija Bozoljac je 203, Filip Krajinović 289, a Boris Pašanski 292.