ODBOJKA: Zvezdina packa šampionu

U prvom meču prvog kola Viner štediše lige Srbije, crveno-bijeli savladali kragujevački Radnički - 3:2 (18:25, 25:23, 25:20, 20:25, 15:10).

ODBOJKA: Zvezdina packa šampionu  Izvor: MONDO

Derbi na startu sezone pripao je Crvenoj zvezdi. Na premijeri trećeg prvenstva samostalne Srbije, odnosno 64. šampionata države, vlasnik trofeja u Kupu bio je bolji od aktuelnog prvaka, Radničkog iz Kragujevca - 3:2 (18:25, 25:23, 25:20, 20:25, 15:10).

Kako i dolikuje okršaju favorita za osvajanje titule, meč je bio neizvjestan. Trajao je sat i 52 minuta, a obe ekipe su imale periode dominacije.

Kragujevčani su poveli, Zvezda je napravila preokret, ali su gosti smogli snage da izjednače na 2:2. Ipak, u odlučujućim momentima u finišu, crveno-bijeli su bili stabilniji od ekipe Slobodana Kovača, koja je znatno izmijenila fizionomiju u odnosu na prošlu sezonu.

Poslije vođstva Zvezde od 8:6 u uvodu meča, Kragujevčani su zaigrali mnogo bolje. Servis, pa i blok, bili su im na visokom nivou što su materijalizovali poslije 23 minuta igre i poveli - 25:18.

Radnički je nastavio u istom ritmu i u drugom setu, ali samo do 8:4. Tada mu se "pokvario" prijem, uslijedile su i servis greške što su crveno-bijeli iskoristili i napravili preokret. Iako su mogli i ranije do izjednačenja, uspjeli su da stignu do 25:23 poslije 28 minuta.

Konce igre uhvaćene u drugom, Zvezda nije ispuštala iz ruku ni u trećem setu (24 minuta). Njeni igrači su se opustili tek u finišu kada su već imali ubjedljivo vođstvo, pa su taj dio igre riješili u svoju korist sa "samo" 25:20.

Ipak, gosti se nisu predavali. Šampion Srbije se "vratio" u igru pošto je za 23 minuta dobio četvrti set - 25:20, pa je pobjednik derbija odlučen u taj-brejku.

Domaći igrači su uspjeli duže da održe koncentraciju na visokom nivou i kada je ona popustila odbojkašima Slobodana Kovača, iskoristili su to i napravili ključnu razliku - od 4:4 "vezali" su četiri poena - 8:4.

Na kraju, crveno-bijeli su taj-brejk (14 minuta) dobili rezultatom - 15:10.