VATERPOLO: Srpski prvak bolji od mađarskog

Vaterpolisti Partizana otvorili su novu sezonu u svom bazenu pobjedom nad višestrukim prvakom Mađarske, ekipom Vašaša - 10:7 (1:1, 3:1, 3:2, 3:3).

VATERPOLO: Srpski prvak bolji od mađarskog Izvor: MONDO

Na otvaranju turnira "Partizanove legende", crno-bijeli su pokazali vrlo dobru igru protiv jakog rivala, koji u svojim redovima ima nekoliko mađarskih reprezentativaca, prije svega Danijela i Deneša Vargu, Norberta Hošnjanskog...

U prvoj utakmici turmira na Banjici, italijanski Pro Reko i grčki Olimpijakos odigrali su 9:9.

Partizan i Vašaš će se sastati najmanje još dva puta ove sezone u novom regionalnom takmičenju Interligi, a moguće je da će biti rivali i u Evroligi. Obe ekipe su prošle sezone zaustavljeni u četvrtfinalu najjačeg evropskog takmičenja.

Poslije osvojenog turnira u Rumuniji, Partizan polako hvata ritam za naredna takmičenja, od kojih je svakako najbitnija vaterpolo Liga šampiona.

Pred beogradskom publikom, Partizan je predstavio novog trenera Igora Milanovića i neke nove igrače, od kojih se izdvojio mladi reprezentativac Miloš Ćuk, koji je bio strijelac dva gola, od kojih je prvi bio izuzetno lijep.

Prvi dio meča prošao je u izjednačenoj igri, a prvi gol postigao je Vašaš i to sa igračem više, poslije čak pet minuta igre. Ćuk je poravnao, a od druge čevrtine tim sa Banjice preuzima konce igre.

Crno-bijeli su tokom većeg dijela meča imali dva gola prednosti, a krajem treće četvrtine imali su tri gola viška, pa su rutinski priveli meč kraju.

Domaćin je imao vrlo visok procenat iskorišćenih napada sa igračem više, čak pet od sedam. Napad sa igračem više bio je najveća boljka igre Partizana u prethodnim sezonama.

Meč je obilježio trostruki strijelac Andrija Prlainović, a parirao mu je mađarski reprezentativac Norbert Hošnjanski.

Statistika:

PARTIZAN: Prlainović tri gola, Miloš Ćuk i Miloš Korolija po dva, Milan Aleksić, Luka Mirković i Živko Gocić po jedan.

VAŠAŠ: Hošnjanski tri gola, Viktor Voroš, Robert Kovač, Gabor Kiš i Deneš Varga po jedan.