Titule za Kuznjecovu i Congu

Ruskinja pobijedila Radvansku u finalu turnira u Pekingu, a Francuz savladao Južnjeg u Tokiju.

Titule za Kuznjecovu i Congu Izvor: MONDO

Pored Novaka Đokovića, pehare su u nedelju podigli i Svetlana Kuznjecova i Žo Vilfred Conga. Oboje su imali lake poslove u finalima.

Ruskinja je bila ubjedljiva u Pekingu. Do trofeja je stigla pobjedom nad Poljakinjom Agnješkom Radvanskom - 6:2, 6:4.

Od prvog do posljednjeg poena u finalnom meču Kuznjecova je kontrolisala igru i rezultat i Radvanska nije imala šansi da izbjegne prvi poraz u finalima WTA turnira. Dosadašnja tri finala u karijeri Poljakinja je dobila.

"Oduvijek volim ovaj turnir, pogotovo zbog toga što je nagadni fond veći nego za tenisere. Mislim da smo mi to zaslužile", rekla je Kuznjecova, koja je za trijumf dobila ček na 775.500 dolara, odnosno 275.000 više od pobjednika muškog turnira, Novaka Đokovića.

Kuznjecovoj je ovo druga titula u Pekingu, gdje je prvi put pobijedila 2006. godine.

Da je pobijedila u finalu, Radvanska bi sa devetog mjesta WTA liste potisnula Jelenu Janković. Ovaklo je napredovala za jednu poziciju i od ponedeljka će biti deseta teniserka svijeta.

Kuznjevova je, s druge strane, uspjela da pretekne Dankinju Karolinu Voznjacki i zemljakinju Jelenu Dementijevu i sada je četvrta na WTA listi.

Žo Vilfred Conga je osvojio ATP turnir u Pekingu. Francuz je u finalu bio bolji od Mihaela Južnjeg - 6:3, 6:3.

Conga je napravio tri brejka na meču, a Rus nijedan. Meč je trajao samo 69 minuta.

Francuz je osvojio treću titulu ove godine, a petu u karijeri.

Nagradni fond turnira u Tokiju bio je 1.226.500 dolara.