RUKOMET (LŠ): Harmandić presudio "svojoj" Bosni!

Golom Adnana Harmandića deset sekundi prije kraja, rukometaši Gorenja su savladali Bosnu - 30:29 (15:17) u drugom kolu Lige šampiona.

RUKOMET (LŠ): Harmandić presudio "svojoj" Bosni! Izvor: MONDO

Ko će kome ako neće svoj svome! Bivši srednji bek Sarajlija je u meču drugog kola Grupe B presudio bivšem klubu u fantastičnoj utakmici u nedelju uveče u Velenju.

Bosna je dominirala u prvom poluvremenu i na odmor otišla sa dva gola prednosti – 17:15.

Međutim, izabranici Irfana Smajlagića su već početkom nastavka ispustili prednost, da bi se potom igralo "gol za gol".

Slovenci su međutim, u sam finiš ušli sa "plus dva", doduše potpomognuti domaćinskim suđenjem, ali je Bosna u posljednjem minutu pogotkom Tarika Medžića izjednačila na 29:29.

I onda je na scenu stupio reprezentativac BiH i sjajnim udarcem deset sekundi prije kraja postigao sedmi gol kojim je zapečatio sudbinu svog bivšeg tima.

Kod domaćina, pored Harmandića, briljirao je Ivan Čupić takođe sa sedam golova, dok je u ekipi šampiona BiH bolji od ostalih bio Doborac sa sedam pogodaka i golman Nebojša Grahovac sa 12 uspješnih intervencija.

Crnogorski reprezentativac Petar Kapisoda nije završio meč u dresu "bordo" tima zbog povrede u drugom poluvrmenu.

Strijelci za Bosnu bili su još Melić (6), Međić (5), Pucelj (4), Banić, Kapisoda i Arnaudovski po dva i Bozoljac jedan gol.

U drugim utakmicama Grupe B Vešprem je ubjedljivo savladao Šamberi u Francuskoj rezultatom 29:19, dok su u Njemačkoj remizirali Rajn-Nekar Loven i Kilce (29:29).

TABELA: Rajn-Nekar Loven 3, Kilce 3, Bosna 2, Gorenje 2, Vešprem 2, Šamberi 0.