ODBOJKA: Valjak startovao pobjedom

Crno-bijeli savladali Spartak iz Ljiga 3:1 u prvom kolu Viner štediše lige Srbije u odbojci.

ODBOJKA: Valjak startovao pobjedom Izvor: MONDO

Partizan je opravdao ulogu favorita i u beogradskim Šumicama pobijedio novajliju u Viner štediše ligi, Spartak iz Ljiga - 3:1 (25:11, 22:25, 25:22, 25:23).

Očigledno u grču, gosti su loše otvorili meč što su crno-bijeli znalački iskoristili i ubjedljivo dobili prvi set. Međutim, odbojkaši Spartaka su se brzo oporavili i uspjeli da izjednače. Ipak, nisu imali dovoljno snage da ozbiljnije ugroze unapred upisanu pobjedu Partizana.

Ovom utakmicom, koja je trajala 96 minuta, zaključeno je prvo kolo novog šampionata Srbije.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Aleksandar Anastasijević sa 20 poena, a značajan doprinos uspjehu dali su i Vladan Đorđević (15), Ivan Steljić (13) i Aleksandar Minić (11).

Za crno-bijele nije igrao povratnik Aleksandar Mitrović. Bivši srpski reprezentativac, koji će sigurno predstavljati veliko pojačanje za ekipu Milana Žarkovića, nije licenciran za prvo kolo, ali će igrati u drugom, protiv Vojvodine.