ODBOJKA: Valjak utabao "lale"

Poslije više od dve i po godine, odbojkaši Partizana pobijedili su Vojvodinu u svojim "Šumicama"!

ODBOJKA: Valjak utabao "lale" Izvor: MONDO

U premijernom meču 2. kola odbojkaškog prvenstva Srbije Partizan je savladao Vojvodinu 3:2 (24:26, 25:22, 23:25, 25:22, 16:14) i tako zabilježio drugi trijumf na startu sezone.

Posljednji put crno-bijeli su slavili protiv Vojvodine u Beogradu 27. januara 2007. godine!

U neizvjesnom meču, Partizan je imao više koncentracije u završnici i zasluženo je osvojio bodove protiv višestrukog prvaka Srbije.

Prvi i drugi set su bili gotovo preslikani. Vojvodina je u prvom setu imala prednost od 22:17, uslijedila je serija Partizana od četiri poena, potom su crno-bijeli spasili prvu set loptu, ali su Novosađani ipak osvojili prvi set - 26:24.

I u drugom setu sličan rasplet, s tim što je Partizan imao prednost. Bilo je 22:18, Vojvodina je uhvatila priključak, ali nije mogla do preokreta. Drugi set zavšen je u korist domaćina - 25:22.

U trećem setu, bolja igra Vojvodine, ali je i taj set imao neizvjesnu završnicu. Crno-bijeli se, međutim, nisu predavali i uspjeli su da osvoje četvrti set.

U odlučujućem petom setu, Partizan je u nekoliko navrata imao prednost od dva poena, ali je Vojvodina uspjevala da stigne do izjednačenja. Bilo je 13:13, potom Partizan ne koristi prvu meč loptu kod rezultata 14:13, ali zato koristi drugu za 16:14 i ukupnu pobjedu.