Enan: Brizbejn - nulta tačka

Žistin Enan potvrdila je da će se na teren vratiti učešćem na turniru u Brizbejnu, dvije nedelje prije početka Australijan opena.

Enan: Brizbejn - nulta tačka Izvor: MONDO

"Poslije 15 meseci odsustva, zadovoljna sam što počinjem svoju drugu tenisku karijeru na turniru u Brizbejnu", rekla je osvajačica sedam gren slem titula.

"Biće sjajno vratiti se takmičarskom tenisu, a jak sastav, ista podloga i slična klima onoj u Melburnu čine ovaj turnir idealnom pripremom za Australijan open", dodala je Belgijanka.

U žrijebu se nalaze i još jedna povratnica, Kim Klejsters, kao i nekadašnja šampionka Ana Ivanović.

Uprkos tome što se povukla kao broj jedan WTA liste, 27-godišnja Enen nije bila povlašćena u žrijebu, nego je dobila posebne pozive za Brizbejn i Australijan Open.

Enen je najavila povratak nedugo pošto je Klajsters osvojila US open.

Kim Klajsters se vratila poslije dvije godine pauze i postala je prva majka koja je osvojila titulu u singlu na gren slemu još od Australijanke Evon Gulagong Koli, koja je pobijedila na Vimbldonu 1980.

Enanova ima 41 WTA titulu, olimpijsku zlatnu medalju, a osvojila je tri od četiri gren slema. Kada je objavila povratak, rekla je da joj je cilj da osvoji Vimbldon, jedini turnir koji joj nedostaje od najveća četiri.

Planira da igra najmanje do Olimpijskih igara u Londonu 2012. godine.