RUKOMET: Zvezda ubjedljiva, bod Partizanu

Šampion Srbije u rukometu, Partizan ponovo je zastao u šampionatu. U derbiju 6. kola Superlige Jugović i Partizan odigrali su 16:16 (7:10).

RUKOMET: Zvezda ubjedljiva, bod Partizanu Izvor: MONDO

Jugović je poveo 5:1, potom su crno-bijeli preokrenuli i na odmor otišli sa tri gola prednosti. U nastavku puno uzbuđenja, pogotovo u finišu, jer je domaćin imao priliku za pobjedu, ali je šut Marka Krsmančića odbranio golman crno-bijelih Stojković.

Zvezda je nastavila perfektan niz u domaćem prvenstvu. Na gostovanju u Zrenjaninu, crveno-bijeli su bili ubjedljivi protiv Proletera 38:28. Zvezda ima dva meča manje, i uz Kolubaru, koja ima utakmicu manje, jedina je neporažena ekipa.

Kolubara je rutinsko savladala Planinku 26:19.

Vojvodina je pobijedila u Smederevu 22:21. Domaćin je vodio u prvom poluvremenu, imao je i četiri gola prednosti (11:7), ali je Vojvodina uspjela da napravi seriju 5:0 i da ode na odmor sa golom viška. U nastavku "lale" su , predvođene golmanom Kneževićem, strpljivo gradile prednost da bi meč bio prelomljen kada je bilo 19:15 za Vojvodinu.