MOTO GP: Imperator Rosi!

Italijan Valentino Rosi, popularni "Doktor", osvojio je u nedjelju drugu uzastopnu titulu prvaka svijeta u MOTO GP šampionatu!

MOTO GP: Imperator Rosi! Izvor: MONDO

Na trci u Maleziji, Rosi je na cilj došao kao treći, što mu je bilo dovoljno da osvoji novu titulu prvaka svijeta.

To je njegova četvrta titula kao vozača Jamahe, njegova sedma u kraljevskoj klasi moto-takmičenja i ukupno deveta u karijeri. Zaista, impresivna kolekcija trofeja!

Pobjednik trke u Maleziji bio je Kejsi Stoner, ispred Danija Pedrose, a jedini vozač koji je mogao da ugrozi Rosijevu ukupnu pobjedu, Horhe Lorenco, došao je na cilj kao četvrti.

Rosiju je bilo dovoljno da osvoji neko od prva četiri mjesta na stazi Sepang u Maleziji, a šanse su mu dodatno porasle kada je Lorenco kažnjen, jer se nije na vrijeme postavio za start trke, pa je kažnjen vraćanjem na "rep" kolone.

"Bila je ovo teška sezona. I ova trka je zapravo bila odraz cijele sezone - vrlo teška, sa nekim greškama, nekim razočaravajućim rezultatima. Ali, pobijedio sam u šest trka, bio sam konstantan. Hvala cijelom timu što mi je pomogao da osvojim titulu", rekao je Rosi.

Pred posljednju trku u sezoni, u Valensiji, Rosi ima nedostižnih 286 poene, Lorenco ima 245, a Stoner 220.