VATERPOLO: I Vojvodina u Evroligi!

Prvi put u istoriji Evrolige, Srbija će imati dva predstavnika u najjačem klupskom evropskom takmičenju!

VATERPOLO: I Vojvodina u Evroligi! Izvor: MONDO

Uz Partizan, Srbije će ove sezone u Evroligi predstavljati i novosadska Vojvodina, koja se plasirala među 16 najboljih evropskih ekipa kroz kvalifikacioni turnir u Grčkoj.

U odlučujućem meču u nedjelju Vojvodina je pobijedila grčki Vuljagmeni 11:8 i tako se sa dve pobjede, uz mađarski Honved plasirala u Evroligu.

Odličnu igru pružio je Vukičević koji je postigao četiri gola, a Miroslav Ranđić je dao tri.

Vojvodina je srcem došla do velikog uspjeha. Vaterpolisti vicešampiona Srbije uspjeli su da stignu prednost domaćina i da na odmor odu sa neriješenim rezultatom, a odluka je pala u trećoj četvrtini kada su "lale" napravile seriju i dobile taj dio igre 4:2.

U Evroligi ponovo će igrati tri crnogorska tima. Uz hercegnovski Jadran, koji je prošle sezone bio prvak Crne Gore, kroz kvalifikacije su se u Evroligu plasirali i branilac titule šampiona Evrope, kotorski Primorac i Budva.

U Evroligi će igrati i zagrebačka Mladost, kao i mađarske ekipe Eger i Honved, koji je pobjednik turnira na kojem je igrala i Vojvodina.

U evropskom kremu su i grčki Panionios, kao i ruski Sintez iz Kazanja.

Italijanski Posilipo, koji je bio u grupi sa Primorcem i Sintezom, ponovo neće igrati Evroligu, već će morati da se zadovolji LEN Kupom.

Primorac je u posljednjem kolu pobijedio Posilipo 9:5 (prva četvrtina 5:0! za šampiona Evrope), a Sintez je trijumfom nad Marsejom obezbijedio prolaz u Evroligu.

Žrijeb za Evroligu biće u Zagrebu 15. novembra.