SKIJANJE: Kuš najbrži na premijeri

Švajcarski skijaš Didije Kuš pobjednik je prvog ovosezonskog takmičenja u veleslalomu koje je održano u austrijskom Zendenu.

SKIJANJE: Kuš najbrži na premijeri  Izvor: MONDO

On je do trijumfa došao ukupnim vremenom od 2:21.45 minuta, sa šest desetinki prednosti u odnosu na drugoplasiranog Teda Ligetija iz SAD. Treće mjesto zauzeo je Karlo Janka iz Švajcarske.

Aktuelni vlasnik velikog kristalnog globusa u Svjetskom kupu Aksel Lund Svindal iz Norveške nije uspio da završi drugu vožnju, dok je poslije prve bio na šestoj poziciji.

Austrijanac Benjamin Rajh bio je najbolje plasirani domaći takmičar, na petom mjestu, sa jednom sekundom i 45 stotinke lošijim vremenom od Kuša.

Svjetski kup u konkurenciji muškaraca se nastavlja 15. novembra kada je u finskom Leviju na programu slalom.