Tipsarević: Pukao sam fizički poslije prvog seta

"Osjetio sam poslije prvog seta da pucam fizički”, objasnio je Tipsarević uzrok poraza od Mihaila Južnjog u svom prvom ATP finalu.

Tipsarević: Pukao sam fizički poslije prvog seta Izvor: MONDO

Janko Tipsarević odigrao je konačno svoje prvo veliko, ATP finale - u završnici Kremljin kupa u Moksvi, srpski teniser poražen je posle sjajnog meča od domaćeg tenisera Mihaila Južnjog.

Sedam godina igranja profesionalnog tenisa i 216 mečeva trebalo je Janku da stigne do jednog finala. Dugo je čekao, mnogo je fantastičnih mečeva nevjerovatno gudbio, ali je na kraju ipak uspio da dođe na veliku pozornicu i bude u centru pažnje teniskog svijeta.

Meč u Moskvi Tipsarević je počeo odlično. Hrabro i taktički mudro, srpski teniser je utjerao Južnjog u taj brejk i dobio isti sa 7-5. Međutim, drugi set kreće brejkom Rusa. Janko pada pshički, a poslije drugog brejka i 0:3, on odlučuje da praktično prepusti protivniku set, koji se i završava sa 0:6.

U trećem setu bilo je sjajnog i neizvesnog tenisa, ali je Rus ipak, uz malo više sreće, stigao do titule.

"Jesam razočaran jer sam igrao dobro, ali očigledno ne dovoljno dobro za titulu.Miša je bio bolji i zaslužio je pehar", rekao je Tipsarević poslije meča.

"Osjetio sam poslije prvog seta da pucam fizički, da je protivnik svježiji. Osjetio sam umor od onog napornog meča u subotu", dodao je Janko.

Srpski teniser osvojio je 150 ATP poena i 91.000 dolara, popravivši svoj ovogodišnji skor na 26:23 (odnos pobjeda i poraza), ali je ostao na 46.mjestu na svijetu.

Ove nedjelje Tipsarević već igra na turniru u Beču, a protivnik u prvom kolu mu je Amerikanac Džon Ajsner.

Foto galeriju sa finala Kupa Kremlja u Moskvi pogledajte OVDJE.