BEČ: Janko pobjeđuje i u Austriji

Amerikanac Džon Ajzner posljednja je u nizu teniskih "žrtava" Janka Tipsarevića tokom njegovog uspona u finišu ATP sezone.

BEČ: Janko pobjeđuje i u Austriji Izvor: MONDO

Poslije prvog finala u karijeri, prošle nedjelje u Moskvi, Tiparević je doputovao u Beč gdje je u prvom kolu 574.750 evra vrijednog turnira Serije 250 pobijedio osmog nosioca sa 2:0 (7:6, 6:4).

Meč je trajao sat i 32 minuta, a za to vreme zabilježen je samo jedan brejk i on je bio djelo Beograđanina, koji je preuzeo kotrolu u drugom setu i izborio meč sa njemačkim teniserom Mihaelom Bererom u drugom kolu (četvrtak).

Tipsarević je prvi set dobio bez da je imao brejk loptu!

Usput je do rezultata 6:6 dva puta spašavao Ajznerove prilike za brejk, a onda je Janko u finišu seta, kada je bilo najpotrebnije, zaigrao bolje i u taj-brejku poslije 7:4 poveo...

U drugom setu, Srbin je bio bliži brejku tokom cijelog seta, ali je iskoristio tek petu brejk loptu. Ipak, Janko nije mogao da izabere bolji tajming, slomio je rivala pri vođstvu od 5:4, tako da je prva iskorišćena brejk lopta na meču ujedno bila i meč lopta!

To je ovog puta bilo sasvim dovljno za drugo kolo i prvi susret u ATP konkurenciji sa Bererom (29 godina, 133. ATP), koji je na startu nadigrao Belgijanca Stiva Darsisa sa 2:0 (6:3, 6:2). Tipsarević (25 godina, 46. ATP) igrao je sa Bererom na dva čelendžera i odnos u pobjedama je 1-1.

Pobjedniku turnira u Beču u singl konkurenciji pripašće 86.500 evra i 250 ATP bodova.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images)