RUKOMET: Srbija završila učešće na EP!

Srbija eliminisana sa Evropskog prvenstva već poslije tri utakmice. Ubjedljiv poraz od Austrije - 37:31.

RUKOMET: Srbija završila učešće na EP! Izvor: MONDO

Sa samo jednim bodom iz tri meča, rukometna reprezentacija Srbije neslavno je završila učešće na Evropskom prvenstvu u Austriji.

U utakmici koja je bila "biti ili ne biti", domaćin prvenstva Austrija pobijedila je Srbiju 37:31 (15:18) i izbacila je iz daljeg takmčenja.

Poslije Svjetskog prvenstva u Hrvatskoj 2009, gdje je Srbija mnoge iznenadila dobrom igrom, godinu dana kasnije ponovo je na dnu evropskog rukometa.

Izabranici Seada Hesanefendića odigrali najbolje poluvrijeme na šampionatu, ali nisu uspjeli da izbjegnu eliminaciju.

Zahvaljujući katastrofalnoj igri Srbije u drugom poluvremenu i velikoj pomoći sudijskog para iz Španije u prvom dijelu, Austrijanci su trijumfovali i ostvarili najveći uspjeh u svojoj istoriji.

"Orlovi" su za razliku od prethodna dva meča na prvenstvu, protiv Islanda i Danske, odlično počeli duel sa Asutijom.

Srbija je već poslije četiri minuta igre vodila sa 4:0. Dobro odbranom i brzim kontrama stečena je lijepa prednost, koju su srpski rukometaši uspjevali da održe do polovine drugog dijela.

Ipak, Asutrijanci se brzo vraćaju u igru.

Nekoliko, blago rečeno, čudnih sudijskih odluka Španaca Gregorija i Rodrugeza, i promjena golmana vratili su neizvjesnost.

Na gol Austrije stao je Tomas Bauer, koji je uspio da odbrani sedmerac Iliću, ali i da sa još šest vezanih uspješnih intervencija spriječi Srbiju da uveća prednost

Dobar je bio i kapiten naše selekcije Dejan Perić, koji je posle 11:7 za Srbiju, spriječio protivnika da stgne do 11:12. Odbranio je dva sedmerca i imao još 4 zaustavljena napada Austrije.

Do kraja prvog poluvremna Srbija je uspjela ponovo da stekne tri gola prednosti.

Nastavak utakmice donio je potpuni preokret. Austrijanci su brzo izjednačili, a zatim u 43. minutu i prvi put poveli 24:23.

Alem Toskić je uspio da izjednači na 24:24, ali je onda uslijedio pravi potop. Srbija je narednih sedam minuta igrala bez postignutog gola, dok su Austrijanci napravili seriju od 5:0 i riješili pitanje prolaska u drugu rundu.

Povratka više nije bilo. Austrija je sačuvala prednost i na svom prvom Evropskom prvenstvu, na kojem vjerovatno ne bi ni učestvovala da nije domaćin, plasirala se u četvrtfinalnu grupu, a Srbiju poslala kući.

S obzirom na prikazano Srbija bolje nije ni zaslužila.

Viktor Silađi postigao je devet golova, a raspoložen je bio u Robert Veber sa osam. U reprezentaciji Srbije istakli su se Žarko Šešum sa osam i Nenad Vučković sa sedam golova.