FED: Ceca dobila Anu, Rusija vodi 1:0 u Areni

Ana Ivanović - Svetlana Kuznjecova 0:2 (1:6, 4:6). Na teren će uskoro Jelena Janković i Alisa Klejbanova.

FED: Ceca dobila Anu, Rusija vodi 1:0 u Areni Izvor: MONDO

Rusija vodi sa 1:0 u Areni. Najbolja teniserka u ruskom FED kup timu, Svetlana Kuznjecova, bez mnogo muke pobijedila je Anu Ivanović na otvaranju derbi duela prvog kola Svjetske grupe I.

Pred oko 7.000 navijača u najvećoj dvorani na Balkanu, bilo je 2:0 za teniserku iz Sankt Peterburga. Po setovima - 6:1, 6:4.

Meč je trajao 71 minut.

POGLEDAJTE FOTOGALERIJU!

"Bila sam nervozna, bila je i ona, ali ja to nisam iskoristila... Mnogo puta sam lopticu pogodila ramom reketa"
, rekla je Ana Ivanović.

"Imala sam šanse i u prvom i u drugom setu. Na startu nisam koristila prilike, pa je ona uspjela da napravi preokret i povede. U drugom setu sam imala 4:2, ali sam stala",
sa sjetom se prisjetila Ana.

Samo u drugom setu, Ana je bila konkurentna, prva je napravila brejk i povela sa 4:2, ali ju je onda glavni sudija, Španac Paskval Marija, toliko iznervirao da je glatko izgubila sve gemove do kraja meča.

Poslije prvog servisa u sedmom gemu drugog seta, Kuznjecova je poslala retern malo iza osnovne linije, linijski sudija uzviknuo je "aut!", ali je Marija reagovao i rekao da je to bila dobra lopta. Žuta loptica pala je tačno ispod nogu Ane Ivanović i srpska teniserka tvrdi da je jasno vidjela da je bio aut, ali uzalud su ona i selektor Dejan Vraneš protestovali kod Španca.

On je ostao pri svojoj odluci, a Kuznjecova odmah iskoristila uzburkane strasti kod protivnice, vratila brejk prednosti, potom izjednačila na 4:4 i onda dovršila posao. Od prepirke sa Marijom, Ana nije uspjela da zadrži dobru igru do koje je došla početkom drugog seta.

Naprotiv, vratila se na staro... Ona je čak 21 loptu nepotrebno poslala u aut ili u mrežu tokom prvog seta, u kojem je Kuznjecova igrala taman toliko da vraća loptu preko mreže i čeka greške Beograđanke. Četvrta teniserka svijeta, koja je tek 1. februara odlučila da će igrati protiv Srbije, imala je set loptu i pri rezultatu 5:0, ali je Ana tada konačno uspjela da dobije svoj servis i "upiše se" na semafor.

"Nekada je dobro tako izbaciti negativnu energiju. Ako prvu sumnjivu lopticu nisam mogla dobro da vidim, druga je pala kod mene... Ali, sudijska odluka na kraju mora da se poštuje", zaključila je Ana.

Duel dvije posljednje šampionke Rolan Garosa bolje je nastavila pobjednica iz 2008. godine. Ana je imala dvije brejk lopte protiv aktuelne šampionke Otvorenog prvenstva Francuske pri vođstvu od 2:1, ali ih nije iskoristila. Novu, treću, trenutno 23. teniserka na WTA listi dobila je u šestom gemu i iskoristila je - 4:2.

Nažalost, tu je i stala, tako da je Kuznjecova (24 godine) došla do tek druge pobjede nad dvije godine mlađom rivalkom. Ovo je bio prvi FED kup duel Ivanovićeve i Kuznjecove, a na WTA turu ostaće odnos od 5:1 u korist Srpkinje.

Ivanovićevoj je ovo bio 11. singl meč za Srbiju i drugi poraz, dok je Kuznjecova upisala 13. pobjedu u singl konkurenciji za Rusiju i izbjegla 5. poraz. Prvi put u karijeri, Ana je izgubila kada je FED kup meč igrala u dvorani...

Izjednačenje poslije prvog dana, na debiju Srbije u Svjetskoj grupi I, pokušaće da izbori osma teniserka svijeta, Jelena Janković. Džej-Džej je povrijeđena, naknadno doputovala u Srbiju i priključila se Vranešovom timu, a protivnica u subotu uveče joj je Alisa Klejbanova (31. WTA).

U nedelju na programu su još dva singla, a ako ni tada neka reprezentacija ne bude sakupila tri pobjede, biće odigran peti duel, u dublu.

Prvi put u svojoj istoriji, Srbija je izborila plasman u Prvu grupu, među osam najboljih selekcija svijeta. U toj konkurenciji, ruska FED kup reprezentacija osvojila je četiri titule u posljednjih šest sezona.

Prošle, Ruskinje su izgubile od Italijanki u polufinalu, a njihove protivnice kasnije su uzele titulu.