Janko poražen poslije drame

Tipsarević izgubio na startu turnira od Florijana Majera poslije skoro tri sata borbe.

Janko poražen poslije drame Izvor: MONDO

Janko Tipsarević odigrao je meč prvog kola turnira u Roterdamu u "svom stilu" - maratonski. Ipak, iz dramatične borbe sa Florijanom Majerom izašao je kao gubitnik - 3:6, 7:6 (6), 6:7 (6).

Srbin i Nijemac proveli su na terenu čak dva sata i 58 minuta.

Prva dva seta bila su dijametralno suprotna. U uvodnom je Majer imao tri brejk lopte, od kojih je jednu iskoristio (6:3, 39 minuta), a u drugom je Janko imao isto toliko šansi da Nijemcu oduzme servis, ali nije uspio.

Međutim, narednu šansu srpski teniser nije propustio - prvu set loptu u taj-brejku pretvorio je u izjednačenje - 7:6 (6) posle 66 minuta igre u drugom setu. Prethodno, morao je da spasi meč-loptu.

Odlučujući set bolje je počeo Majer, poveo je 3:0, ali je Janko vratio meč "u egal" uzvrativši istom mjerom - 3:3.

Tipsarević je bio mnogo bliži da načini odlučujući brejk. Ipak, pobjednik je odlučen u taj-brejku u kome je Janko svo vrijeme bio u zaostatku, a onda uspio da prvi stigne do meč lopte (6:5). Majer se izvukao na svoj servis, a zatim iskoristio ono što je propustio u drugom setu. Druga meč lopta Nemca bila je "kobna" za Tipsarevića.

Janko neće napustiti Roterdam, jer se takmiči i u konkurenciji dublova. Već u prvom kolu na terenu će se istovremeno naći četvorica igrača rođenih u Beogradu - prvi nosioci i branioci trofeja Nenad Zimonjić i Danijel Nestor igraće protiv Tipsarevića i Viktora Troickog.

Srbija u singlu ima još dvojicu predstavnika - Đoković (prvi nosilac) na startu igra protiv Ukrajinca Sergeja Stakhovskog, a Troicki (8) protiv Austrijanca Jirgena Melcera.

Nagradni fond turnira je 1.445.000 evra, a pobjedniku će pripasti 277.000 evra i 500 ATP bodova.