Dobar start Đokovića

Drugi teniser svijeta i prvi nosilac turnira "ABN Amro" opravdao ulogu favorita protiv Ukrajinca Stahovskog (6:2, 4:1, predaja).

Dobar start Đokovića Izvor: MONDO

Novak Đoković plasirao se u drugo kolo turnira u Roterdamu, vjerovatno lakše nego što je i sam očekivao.

On je u utorak pobjedio Ukrajinca Sergeja Stahovskog, pošto je ovaj predao meč u beznadežnoj situaciji, pri rezultatu 6:2, 4:1.

Đoković je tokom svih 55 minuta igre držao konce u svojim rukama.

Napravio je po dva brejka u oba seta, dok je Stahovski imao samo jednu priliku da mu oduzme servis. Nije uspio da izjednači na 2:2 u drugom setu, da bi nekoliko minuta kasnije odlučio da odustane od borbe.

Novak će se u sljedećem kolu, u četvrtak, sastati sa Švajcarcem Markom Kjudinelijem (54. na ATP listi), kojeg je prošlog mjeseca pobjedio sa 3:1 na Australijan openu.

Kjudineli je u Roterdamu uz dosta sreće nadigrao Francuza Mikela Lodru - 6:1, 6:7, 7:6.

Svoj meč prvog kola u srijedu oko 13 časova počeće Viktor Troicki (34). Protivnik mu je Austrijanac Jirgen Melcer (32). Melcer ga je pobjedio u oba meča, odigrana 2008. godine u Vroclavu ("čelendžer") i Bangkoku.

Počelo je i takmičenje u konkurenciji dublova. Odmah je odigran srpski derbi: Nenad Zimonjić i Danijel Nestor su poslije velike borbe, ali samo u prvom setu, eliminisali Troickog i Janka Tipsarevića - 7:6 (7:1), 6:1.

Prvi nosioci u drugom kolu će se sastati sa španskom kombinacijom Felisijano Lopez, Tomi Robredo.

Nagradni fond turnira "ABN Amro" iznosi 1.445.000 evra.

(MONDO, foto: MN Press)