Đoković opet bolji od Kjudinelija

Đoković pobijedio Kjudinelija i plasirao se u četvrtfinale turnira u Roterdamu. Naredni rival Nijemac Majer.

Đoković opet bolji od Kjudinelija Izvor: MONDO

Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale turnira u Roterdamu. Srpski teniser bio je bolji od Marka Kudinelija sa 2:0 (6:4, 6:2), poslije jednog sata i 30 minuta igre.

Đoković je prvi set dobio sa 6:4, mada je mogao i ubjedljivije da riješi ovaj dio igre. Švajcarac je na početku odlično servirao i nije dozvolio Srbinu da stigne do brejka.

Prvi problemi za 54. igrača svijeta nastali su u petom gemu, kada je Đoković uspio da oduzme servis svom protivniku. Beograđanin je propustio šansu da set okonča kod rezultata 5:3, kada nije realizovao nekoliko set lopti.

Ipak, drugi teniser svijeta bio je siguran prilikom svog servisa - 6:4.

Prvi dio igre trajao je nešto više od 38 minuta, a treći gem u drugom setu skoro 17. Pripao je Đokoviću, koji je tom prilikom napravio još jedan brejk, poveo sa 2:1 i znatno olakšao posao u nastavku meča.

Srbin je do kraja odigrao sigurno, izgubio samo jedan gem i pobijedio sa 6:2.

Đoković je na prvi servis imao izvanredan učinak od 86 odsto uspješnosti, iskoristio tri od 14 brejk lopti, dok Kjudineli nije ni došao u poziciju da napravi brejk.

Do susreta u Roterdamu, posljednji i jedini meč Đoković i Kjudineli su odigrali na ovogodišnjem Australijan openu. Novak je pobijedio sa 3:1, a prvi set pripao je Švajcarcu.

Đoković će u četvrtfinalu igrati protiv Nijemca Florijana Majera, koji se 2:1 (6:4, 3:6, 6:3) bio bolji od Španca Tomija Robreda.

Majer je 63. na ATP listi i nikada se do sada nije sastajao sa Đokovićem.

Drugi teniser svijeta dva puta je učestvovao na turniru u Roterdamu. Najbolji rezultat ostvario je 2007. kada je eliminisan u polufinalu, a godinu dana ranije zaustavljen je jednu rundu prije.

Nagradni fond turnira je 1.445.000 evra. Pobjedniku je namijenjeno 277.000 evra i 500 ATP poena.