ODBOJKA: Drama u "Jezeru", Voša pobijedila

Odbojkaši Vojvodine pobijedili su u Kragujevcu domaći Radnički sa 3:2 i pobjegli Partizanu u brobi za treće mjesto na tabeli Mini lige.

ODBOJKA: Drama u "Jezeru", Voša pobijedila Izvor: MONDO

Kragujevčani su ovim porazom izgubili lidersko mjesto, ali za vodećom Crvenom zvezdom zaostaju samo jedan bod.

Susret u dvorani "Jezero" opravdao je epitet derbija. "Lale" su prvi set riješile su svoju korist 25:21, ali je šampion odgovorio već u narednom, riješivši ga tijesno 25:23.

Izjednačena borba vodila se i u trećem periodu. Nijedna ekipa nije uspjela da napravi značajniju razliku sve do druge polovine seta, kada gosti dolaze do mini serije i četiri poena prednosti (16:20). Tu razliku uspjeli su da održe do - 25:21.

Radnički je još jednom bio spreman da uzvrati udarac, ali ovaj put u triler završnici četvrtog seta, koji su Kragujevčani poslije 32. minuta dobili na razliku - 28:26.

U odlučujućem petom setu Vojvodina je krunisala bolju igru i zasluženo slavila sa 15:11.

Crvena zvezda je u prvoj utakmici 17. kola pobijedila Partizan sa 3:1.