ROTERDAM: Zimonjić i Nestor sačuvali tron

Nenad Zimonjić i Danijel Nestor odbranili su titulu na turniru ABN Amro u Roterdamu.

ROTERDAM: Zimonjić i Nestor sačuvali tron Izvor: MONDO

Oni su u finalu bili bolji od Šveđanina Simona Aspelina i Australijanca Pola Henlija sa 2:1 (6:4, 4:6, 10:7) poslije jednog sata i 18 minuta igre.

Srpsko-kanadski par je u prvom setu iskoristio jednu od dve brejk lopte, čime je napravio nedostižnu razliku.

Istom mjerom uzvratili su Aspelin i Henli u drugom setu. Njih dvojica su uspjela da naprave brejk pri rezultatu 2:2 i sačuvaju ga do kraja. Zimonjić i Nestor najbolju priliku za izjednačenje propustili su kod rezultata 4:5.

Treći odlučujući set Beograđani su rešili sa 10:7. Nagradni fond turnira u Roterdamu je 1.150.000 evra

Srbin i Kanađanin su prošle godine u finalu Roterdama bili bolji od Lukaša Dluhija i Leandera Paesa.

Zimonjić i Nestor pobjedom u Roterdamu osvojili su drugu titulu u 2010. Njih dvojica bili su najbolji u Sidneju, dok su u finalu Australijan opena poraženi od braće Brajan.