ZOI: Karišik popravila utisak

Reprezentativka BiH u nordijskom skijanju Tanja Karišik popravila je utisak u svom drugom nastupu na Zimskim olimpijskim igrama u Vankuveru.

ZOI: Karišik popravila utisak Izvor: MONDO

Poslije posljednje pozicije u trci na 7.5 km, Karišik  je u trci na 10 km slobodnim stilom zauzela 72. mjesto, vremenom 31:30.4, što je za šest minuta i 32 sekunde lošije od Šveđanke Šarlote Kala, koja je osvojila zlatnu medalju.

Olimpijskoj prvakinji iz 2006. godine Estonki Kristini Smigun-Vehi je pripalo srebro, dok je bronzu osvojila Marit Bjergen iz Norveške.

Predstavnica Srbije Belma Šmrković, koja je od 78 takmičarki startovala kao 76, zauzela je posljednje mjesto.

Ona je stazu prešla za 35:47,4 minuta.

Šmrkovićeva je članica Ski kluba Jelenak iz Sjenice. Prije nastupa u Vankuveru, dvadesetogodišnja skijašica istakla je da je svoj cilj ostvarila kada je ispunila olimpijsku normu.