ODBOJKA: Radnički ponovo lider

Radnički pobjedio Partizan i pretekao Crvenu zvezdu, koja u petak u Novom Sadu igra protiv Vojvodine. Treći set trajao 39 minuta i pripao Kragujevčanima (36:34).

ODBOJKA: Radnički ponovo lider Izvor: MONDO

Odbojkaši Radničkog savladali su u "Šumicama" Partizan sa 3:1 (19:25, 25:14, 36:34, 25 :19) u 4. kolu MINI lige od prvog do četvrtog mjesta.

Partizan je prvi set odigrao maestralno. Crno-bijeli su servisom i blokom diktirali tempo, brzo stekli ubjedljivu prednost, i poslije 22 minuta poveli sa 1:0 (25:19).

U drugom setu i druga slika na parketu. Radnički je već na početku napravio seriju i na prvi tehnički tajm-aut otišao sa pet poena prednosti. Ništa se nije promijenilo ni poslije kratkog odmora. Šampion je nastavio sa dobrom igrom, dok je Beograđanima malo toga polazilo za rukom.

Rezultat je izjednačen na 1:1 (14:25). Drugi set trajao je isto kao i prvi, 22 minuta.

Radnički je uspio da povede sa 2:1, poslije dobijenog trećeg seta, koji je riješen poslije maratonske borbe, koja je trajala čak 39 minuta. U igri nerava gosti su bili staloženiji - 36:34.

Početak seta nije obećavao uzbudljivu završnicu. Činilo se da će Radnički lako preokrenuti rezultat. Kragujevčani su poveli sa 12:8, ali se Partizan nije predavao.

Domaćin je polako stizao prednost protivnika, prvi put izjednačio na 22:22, a onda i došao do set lopte. Ukupno su ih crno-bijeli imali sedam, ali nijednu nisu uspjeli da realizuju.

Radnički je u četvrtom setu rutinski odradio posao (25:19) i vratio se na prvo mjesto sa bodom više od Zvezde, koja u petak gostuje u Novom Sadu.

Najviše osvojenih poena kod pobjednika imao je Zoran Jovanović, čak 27, a uspješno ga je pratio Konstantin Čupković sa 25. U ekipi Partizana još jednom se istakao Aleksandar Atanasijević sa 24 poena.