GEMAX: Ilija odjurio u polufinale

Srpski teniser Ilija Bozoljac plasirao se u polufinale Gemax Opena u Beogradu.

GEMAX: Ilija odjurio u polufinale Izvor: MONDO

On je u petak u četvtfinalnom duelu savladao Andreja Golubjeva iz Kazahastana.

Bozoljac je prvi set dobio rezultatom 6:4, a u drugom je vodio 5:3 kada je Golubjev zbog povrede morao da preda meč.

Zahvaljujući pobedama u prva tri kola na Gemaxovom čelendžeru, Bozoljac je osvojio 45 bodova i popravio plasman na ATP listi za 18 mjesta.

Do pobjede protv 101. tenisera sveta i drugog nosioca na ovom turniru, Bozoljac je došao najviše zahvaljujući izvanredom servisu. U devet gemova u kojima je servirao, imao je 12 as udaraca, a od 26 ubačenih prvih servisa osvojio je 24 poena.

Još je impresivniji bio njegov učinak prilikom drugog servisa, jer je od 13 pokušaja protivniku prepustio samo dva poena. Zbog toga Golubjev u toku meča nije imao nijednu brejk šansu, dok je Bozoljac od 11 prilika da oduzme servis protivniku iskoristio dvije, po jednu u svakom setu.

"O mojoj dovoljno govori da protivniku nijednom nisam pružio priliku da mi ugrozi servis", bio je zadovoljan Bozoljac poslije meča. Činjenica da sam u prvom gemu napravio brejk i sačuvao ga tokom cijelog seta najbolji pokazatelj u kakvoj sam trenutno formi. Zaista sam zadovoljan prikazanim. Ipak, morao bih da popravim realizaciju brejk lopti", poručio je Bozoljac.

Dokazao je da je nedavna povreda sada prošlost.

"Imao sam problema prilikom bacanja loptice, ali sada sam opušteniji, više rotiram, dok sam ranije bio sasvim ravan. Servis utiče na ostale segmente moje igre i kada on krene ja se mnogo prijatnije osjećam na terenu i pružam bolje partije", zaključio je Ilija Bozoljac.

Za ulazak u finale, Bozoljac će se boriti protiv Aleksa Bogdanovića, koji je bio bolji od Poljaka Mihala Pžišežnjeg - 7:6, 6:3. Srbin i Britanac (167. na ATP listi) sastajali su se tri puta, a Bozoljac vodi 2:1.