ZOI: Svindalu srebro, pa zlato

Aksel Lund Svindal osvojio je zlatnu medalju u superveleslalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Vankuveru.

ZOI: Svindalu srebro, pa zlato Izvor: MONDO

Norveški skijaš je ostvario rezultat jedan minut, 30 sekundi i 34 stotinke.

Srebro je pripalo Amerikancu Bodeu Mileru sa zaostatkom od 28 stotinki, a bronza njegovom zemljaku Endrjuu Vajbrehtu u vremenu 1:30,65 minuta.

Svindal je osvojio četvrto zlato za Norvešku na ovim Igrama i svoju drugu medalju poslije srebra u spustu zahvaljujući preciznom, ali i hrabrom, skijanju na izuzetno teškoj stazi, čije su nezgodne krivine i strmi nagibi izbacili iz trke čak 18 od ukupno 64 takmičara.

Među njima, težak pad doživio je 40-godišnji Šveđanin Patrik Jerbin, koji je u pokušaju da zaobiđe kapiju u donjem dijelu staze - čija visinska razlika od starta do cilja iznosi preko 660 metara, izgubio kontrolu, i strmoglavio se niz padinu, očigledno bez svijesti.

Pošto mu je pružena prva pomoć, Jerbin se osvjestio, ali je i dalje ostao da leži, a potom je prebačen u obližnju bolnicu. Detalji o njegovim eventualnim povredama nisu saopšteni.