DUBAI: Tipsarević sad prijeti Mareju

Janko pobijedio Andreasa Sepija 7:6, 7:5 i plasirao se u drugo kolo u kome se sastaje sa trećim nosiocem.

DUBAI: Tipsarević sad prijeti Mareju Izvor: MONDO

Janko Tipsarević zna da igra kratke mečeve... Čak i kad nisu u tri seta.

Na startu turnira u Dubaiju (1.619.500 dolara) na terenu je proveo sat i 42 minuta i savladao Andreasa Sepija - 7:6 (4), 7:5.

Tipsarević je treći srpski teniser koji se domogao drugog kola, jer su pobjedama u ponedjeljak Novak Đoković i Viktor Troicki obezbijedili međusobni duel.

Janku je to bio treći meč sa Sepijem i sva tri je dobio.

Naredni rival biće mu treći nosilac, Endi Marej, sa kojim se sastajao pet puta i uspio dva puta da ga dobije, i to 2006. u londonskom Kvinsu i godinu dana kasnije u Moskvi. Poraze je pretrpio u Mecu (2007), Sankt Petersburgu (2008) i na Rolan Garosu (2009).

Britanac je u prvom kolu turnira u Dubaiju bio bolji od Igora Kunicina - 6:2, 6:3.

U meču između 39. (Tipsarević) i 45. (Sepi) tenisera svijeta, polufinalista nedavno završenog Gemax opena bio je bolji po svim statističkim parametrima, koji potvrđuju da je zasluženo pobijedio. Između ostalog, odservirao je 13 asova, naspram samo četiri Sepija.

Dugo su obojica "čuvali" svoje servise. U prvom setu nije bilo brejka. Doduše, Italijan je imao priliku da ga napravi pri vođstvu 5:4 i tako osvoji set, ali Janko mu to nije dozvolio, već je produžio taj deo igre i dobio ga kasnije u taj-brejku - 7:4.

Srbin je prvi izgubio gem na svoj servis (3:4 u drugom setu). Sepi je zatim poveo 4:3 i 5:3, i bio je blizu izjednačenja rezultata. Međutim, tada je Tipsarević zaigrao bolje i osvojio četiri uzastopna gema, iskoristivši drugu meč loptu na servis Italijana.