VATERPOLO: Turci ponovo potopljeni

Bez mnogo napora Srbija ostvarila i četvrti trijumf u Svjetskoj ligi. Turci potopljeni u Istanbulu - 16:3.

VATERPOLO: Turci ponovo potopljeni Izvor: MONDO

Vaterpolo reprezentacija Srbije zabilježila je još jednu ubijedljivu pobjedu nad Turskom u Svjetskoj ligi.

Poslije 19:5 u Nišu, u Istanbulu je u utorak bilo 16:3 (4:1, 6:0, 1:1, 5:1), što je četvrta pobjeda "delfina" u isto toliko mečeva u Svjetskoj ligi.

Već poslije nepuna dva minuta Srbija je vodila 3:0 (Nikić 2 i Udovičıć). Odbrana je bila kao granit, pa su Turci bezuspješno pokušavali udarcima iz daljine.

U drugoj četvrtini, puna mreža Turaka. Golovı su se ređali kao na traci, pa je bilo očigledno da će domaćin doživjeti još jedan težak poraz.

Srđan Vuksanović iz Vojvodine upisao je prva dva gola za nacionalni tim.

"Očekivalı smo ovakav susret i najvažnije je da je sve bılo kako smo planıralı, Turska nije rival koji može da nas ugrozi. Radili smo dobro proteklih dana a naredni skup je 15. marta pred susret sa Rumunijom", rekao je selektor Dejan Udovičić.