ZOI: Magla odložila finalnu trku, Novakovićeva 48.

Žana Novaković poslije prve vožnje veleslaloma na 48 mjestu, a Maja Klepić na 60. Magla odložila start finalne trke.

ZOI: Magla odložila finalnu trku, Novakovićeva 48. Izvor: MONDO

Finalna trka u veleslalomu za žene na Zimskim olimpijskim igrama u Vankuveru, koja je trebalo da bude održana 24. februara, odložena je za četvrtak.

Trka bi trebalo da počne u 09.30 po lokalnom, odnosno 18.30 po srednjeevropskom vremenu.

Trka je već odlagana u dva navrata zbog guste magle, i to prvo za sat vremena, a zatim za još pola sata.

U trci su učestvovale obje bosanskohercegovačke predstavnice u alpskom skijanju. Žana Novaković nakon prve vožnje zauzima 48. mjesto sa 7,65 sekundi zaostatka, dok je Maja Klepić 60. sa 12,25 sekudni iz Goerglove.

Poslije prve vožnje, srpske reprezentativke Jelena Lolović i Nevena Ignjatović zauzele su 39, odnosno 40. mjesto. Lolovićeva za vodećom Austrijankom Elizabet Gergl zostaje 4,88 sekundi, dok Ignjatovićeva ima malo veći zaostatak (4,91).

Amerikanka Lindzi Von nije završila prvu vožnju.

Muška štafeta Švedske osvojila je zlatnu medalju u skijaškom trčanju.

Danijel Ričardson, Johan Olson, Anders Sedergren i Markus Helner su 40 kilometara prešli za sat, 45 minuta i 5,4 sekunde. Helner je tako stigao do drugog zlata u Vankuveru, pošto je prethodno bio najbolji i u potjeri na 30 kilometara.

Srebrnu medalju osvojila je Norveška, koja je trčala u sastavu Martin Jonsrud Sundbi, Od-Bjern Hjelmeset, Lars Berger i Peter Northug.

Najzaslužniji za osvojenu medalju bio je Northug, koji je štafetu preuzeo 37,5 sekundi poslije Šveđana, a do cilja zaostatak smanjio na 15,9 sekundi.

Northug je i pretekao štafete Francuske i Češke, koja je na kraju morala da se zadovolji bronzom, pošto su Martin jaks, Lukas Bauer, Jirži Magal i Martin Kukal stazu prešli sa 16,5 sekundi sporijim rezultatom od pobjedničkog. Francuska je bila četvrta.

Čehinja Martina Sablikova bila je najbolja u brzom klizanju na 5.000 metara.

Sablikova je do najsjajnijeg odličja došla u vremenu od šest minuta, 50 sekundi i 90 stotinki.

Srebro je pripalo Njemici Stefani Bekert, dok je bronzu osvojila Kanađanka Klara Hjuz.

Ženska kineska šafeta pobijedila je u trci na 3.000 metara na kratkoj stazi.

Do zlata i novog svjetskog rekorda (4:06.61) selekcija Kine došla je u sastavu Linlin Sun, Meng Vang, Hui Čang, Jang Ču.

Reprezentacija Kanade (Greg, Roberž, San Želas, Visent) osvojila je srebro, dok je bronza pripala Amerikankama (Bejver, Dudek, Gering, Rojter).

Ženski kanadski bob dvojac u sastavu Keli Hamfris i Heder Mojs osvojio je zlatnu medalju. Kanađanke su do trijumfa došle u vremenu od tri minuta, 32 sekunde i 28 stotinki.

Njihove zemljakinje Helen Aperton i Šeli En Braun osvojile su srebrnu medalju, dok je bronza pripala dvojcu iz SAD u sastavu Erin Pek i Elana Majers.

Australijanka Lidija Lasila popela se na pobjedničko postolje poslije trijumfa u akrobatskom skijanju.

Australijanka je osvojila ukupno 214,74 poena, a do srebrnog odličja došla je kineskinja Nina Li sa 207,23 poena.

Bronzana medalja pripala je još jednoj Kineskinji, Sjinsjin Guo sa 205,22 poena.