RUKOMET (LŠ): Bosna produžila nadu

Rukometaši Bosne upisali su drugi trijumf u Ligi šampiona i zadržali nadu da mogu do osmine finala.

RUKOMET (LŠ): Bosna produžila nadu Izvor: MONDO

"Studenti" su u okviru devetog kola grupne faze nadigrali Kielce rezultatom 25:21 (9:10) i stekli isti  međusobni skor, obzirom da su u prvom meču Grupe B, Poljaci pobijedili sa plus četiri (34:30).

Prvo poluvrijeme pripalo je gostima, koji su sa odmor otišli sa golom prednosti (10:9).

Međutim, u nastavku su izabranici Irfana Smajlagića zaigrali mnogo bolje i preokrenuli rezultat u svoju korist, najviše zahvaljujući odličnom Nebojši Grahovcu, koji je sakupio 19 odbrana.

Najefikasniji u "bordo" timu bio je Petar Kapisoda sa pet golova, po četiri su postigli Banić, Međić i Arnaudovski.

Sarajevski tim u posljednjem kolu gostuje njemačkom Rajn Nekar Lovenu i u slučaju trijumfa, te remija Gorenja i Šamberija, bi ostvario plasman u narednu fazu, što se, ipak, čini nerealnim.

TABELA GRUPE B: Vesprem 16, Rajn - Nekar Loven (-1) 12, Kilce 9, Gorenje 5, Šamberi (-1) 5, Bosna 5.