VATERPOLO: Herojski otpor Nišlija

Partizan očekivano pobijedio Niš, ali posljednju četvrtinu Nišlije dobile 5:2. Prva pobjeda TENT-a.

VATERPOLO: Herojski otpor Nišlija  Izvor: MONDO

Vaterpolisti Niša nisu uspjeli da urade ono što nije pošlo za rukom nijednom timu u regionu i Evropi ove sezone, ali su pružili odličan otpor šampionu Srbije, Partizanu.

Na bazenu "Čair" u Nišu, Partizan je u 7. kolu Prvenstva Srbije pobijedio domaćina 9:7 (4:1, 3:0, 0:1, 2:5), ali gotovo nevjerovatno izgleda rezultat posljednje četvrtine u kojoj su crno-bijeli primili pet golova.

Iako su u velikim finansijskim problemima Nišlije su pokazale da imaju veliki potencijal. Partizan je poslije dvije četvrtine vodio 7:1, ali je domaći tim do kraja meča dao šest a Partizan samo dva. Uz to crno-bijeli su loše igrali igrača više - nijedan gol iz četiri napada.

Ipak, presudio je kvalitet. Najefikasniji igrač meča bio je Nikola Rađen sa četiri gola.

U 7. kolu iznenađenje u Obrenovcu. Ekipa TENT-a ostvarila je prvu pobjedu u srpskom prvenstvu. TENT je pobijedio Student 8:7 (1:2, 2:1, 3:2, 2:2). Zanimljivo je da nijedna ekipa nije uspjela da da gol sa igračem više. TENT je pet puta imao brojčanu nadmoć u bazenu, a Student četiri.

Beograd i Vojvodina igraju 1. marta.

Na tabeli vodi Partizan sa svih sedam pobjeda, Vojvodina i Beograd imaju po 12 bodova, ali i po meč manje, Student ima pet bodova, Niš četiri, koliko i TENT.