Klajsters bolja od Ane, trofej za Venus

Venus Vilijams pobijedila u finalu Bili Džin King Kupa Kim Klajsters. Belgijanka prije finala bila bolja od Ane Ivanović.

Klajsters bolja od Ane, trofej za Venus Izvor: MONDO

Teniserka iz SAD Venus Vilijams pobijedila je Belgijanku Kim Klejsters sa 2:1 (6:4, 3:6, 7:5) i osvojila revijalni Kup "Bili Džin King" u Njujorku.

Vilijamsova je u noći između ponedeljka i utorka po srednjoevropskom vremenu stigla i do zarade od 400.000 dolara koliko pripada pobjednici revijalnog takmičenja koje najavljuje tenisku sezonu u SAD.

Starija sestra Vilijams je ranije u toku dana u polufinalu, koje se igra u jednom setu, savladala šampionku Rolan Garosa Svetlanu Kuznjecovu sa 6:4.

Klejstersova je u taj brejku 7:6 (7:2) eliminisala Anu Ivanović, 22. teniserku svijeta, koja je poziv da nastupi na turniru dobila kao zamjena za prošlogodišnju šampionku, sada povrijeđenu Serenu Vilijams.

"Naša igra je umnogome slična. Bilo je teško. Bila sam vrlo nervozna, ali to i čini važan meč"
, kazala je srpska teniserka.

Poziv za učešće na Kupu "Bili Džin King" dobijaju osvajačice četiri grend slema u prethodnoj sezoni. Sama Bili Džin King, 66-godišnja legenda, koja je osvojila 12 grend slem titula, nije prisustvovala turniru zbog operacije koljena.