Von ne zna šta će sa "kristalom"

Amerikanka pobjedila u Kran Montani i "ovjerila" trofej u spustu, što joj je treći "mali globus" u sezoni.

Von ne zna šta će sa "kristalom" Izvor: MONDO

Lindzi Von u petak je osvojila mali kristalni globus u superkombinaciji pošto je posljednja trka u toj disciplini u sezoni otkazana. To joj je bila druga titula u Svjetskom kupu ove zime pošto je prethodno obezbjedila trofej i u superveleslalomu.

Dan kasnije američka skijašica osvojila je još jedan mali kristalni globus - u spustu.

Ona je u trci u švajcarskoj Kran Montani osvojila prvo mjesto i dopunila riznicu trofeja.

Von, koja ubjedljivo vodi i u generalnom plasmanu, završila je vožnju u Kran Montani za minut, 35 sekundi i 26 stotinki.

Da joj ova disciplina posebno odgovara, 26-godišnja Amerikanka je potvrdila i na nedavno završenim zimskim Olimpijskim igrama u Vankuveru, gdje je superiorno osvojila zlatnu medalju.

Drugo mjesto u švajcarskom zimskom centru zauzela je Italijanka Joana Šnarf, a treće Švajcarkinja Marijan Abderhalden.

O dobitniku velikog kristalnog globusa odlučivaće završne vožnje u sezoni, koje su na programu narednog vikenda u nemačkom Garmišpartenkirhenu. Von za sada ima prednost od 197 poena u odnosu na drugoplasiranu Nemicu Mariju Riš.