SKI SKOKOVI: Aman nadomak trona

Švajcarac pobjedio i u Kuopiju i sada u generalnom plasmanu bježi Šlirencaueru čak 183 boda.

SKI SKOKOVI: Aman nadomak trona Izvor: MONDO

Simon Aman ne posustaje. Poslije dva zlata na Zimskim olimpijskim igrama, ostvario je i drugu pobjedu na tlu Finske u Svjetskom kupu.

Prethodno, bio je najbolji u Lahtiju, a u utorak je trijumfovao i na skakonici u Kuopiju i došao na domak osvajanja trofeja.

Švajcarcu, lideru u takmičenju za Svjetski kup, bio je dovoljan 251 bod, dobijen za skokove od 128,5 i 126 metara u Kuopiju, da se popne na najviši stepenik pobjedničkog postolja.

Uz rame mu je bio Poljak, Adam Mališ, sa 234,1 bodom, poslije skokova od 123 i 123,5 metara). Treće mjesto pripalo je Norvežaninu Andersu Jakobsenu, sa 233,9 bodova (121 i 126.5 metara).

Aman sada beži drugoplasiranom u generalnom plasmanu, Gregoru Šlirencaueru, čak 183 boda, a do kraja sezone ostale su još dvije skakaonice. Austrijanac je u Kuopiju bio tek 11.