SKIJANJE: Gej i Helcl najbolji

Erik Gej pobjednik Svjetskog kupa u sueprveleslaloma. Titula obezbjeđana u posljednjoj trci koja je vožena u Garmišpartenkirhenu.

SKIJANJE: Gej i Helcl najbolji Izvor: MONDO

Kanadski skijaš Erik Gej pobjednik je Svjetskog kupa u superveleslalomu, nakon pobjede u posljednjoj trci sezone u Garmišpartenkirhenu.

Kanađanin je do trijumfa došao u vremenu od jednog minuta, 26 sekundi i 36 stotinki.

Hrvatski skijaš Ivica Kostelić zauzeo je drugo mjesto, a trećeplasirani bio je olimpijski šampion iz Vankuvera, Norvežanin Aksel Lund Svindal.

U generalnom plasmanu, iza Geja, koji je sakupio 331 poen, ostali su Austrijanac Mihael Valhofer (316) i Svindal (314).

Njemačka skijašica Katrin Helcl osvojila je Svjetski kup u veleslalomu. Ona je na posljednjoj trci u Garmišu bila druga, iza Slovenke Tine Maze.

Maze je do pobjede došla u vremenu od jednog minuta, pet sekundi i 97 stotinki, dok je Helcl bila sporija za šest stotinki.

Helcl je u generalnom plasmanu takmičarki u veleslalomu osvojila 471 poen, a sljede Austrijanka Katrin Cetel sa 394 i Tina Maze sa 372 poena.

(Beta - foto: Getty Images)