Bozoljac u četvrtfinalu Marakeša

Ilija Bozoljac plasirao se među osam najboljih na čelendžeru u Marakešu (Maroko).

Bozoljac u četvrtfinalu Marakeša Izvor: MONDO

On je u meču drugog kola pobijedio 107. igrača svijeta, Rusa Tejmuraza Gabašvilija - 2:1 (4:6, 7:5, 6:2).

Rus je u prvom setu napravio dva brejka, a Bozoljac jedan, dok su u drugom obojica držala svoj servis do rezultata 6:5 za srpskog tenisera.

Popularni Ika je u najboljem trenutku oduzeo servis protivniku i izjednačio na 1:1.

Pitanje pobjednika "prelomio" je brejkom u trećem gemu odlučujućeg seta. Gabašvili je tada počeo da igra riskantno, što je Bozoljac iskoristio da ubedljivo dobije taj dio meča.

Nekadašnji član Dejvis kup tima Srbije u narednom kolu će se sastati sa prvim nosiocem i 80. igračem sveta, Oleksandrom Dolgopolovim iz Ukrajine, ili sa Belgijancem Davidom Golpinom.