INDIJAN VELS: Jelena juri prvu titulu u 2010.

Srpska teniserka u nedelju uveče protiv Karoline Voznijacki igra prvo finale ove sezone, koju nije baš dobro počela.

INDIJAN VELS: Jelena juri prvu titulu u 2010. Izvor: MONDO

Jelena Janković od 20 časova igra svoje prvo ovogodišnje finale. Rivalka za titulu u Indijan Velsu joj je Karolina Voznijacki, koju je do sada pobijeđivala tri puta.

Upravo ta činjenica ohrabruje srpsku teniserku pred njeno 23. finale u profesionalnoj karijeri.

"Nikada nisam izgubila od nje, to mi donosi veliko samopouzdanje, iako sam svjesna da je ona odlična teniserka", izjavila je Jankovićeva, koja je do sada osvojila 11 titula, a prošle godine je trijumfovala u Marbelji i Sinsinatiju.

"Vrlo sam srećna što igram finale. Imala sam neke teške, ali i neke dobre mečeve ovdje. Daću sve od sebe, igraću svoju igru i vidjećemo šta će se desiti. Možda mogu da osvojim još jednu titulu ", dodala je Jelena koja će i u ponedeljak ostati na osmoj poziciji WTA liste.

Jankovićeva i Voznijacki sastale su se na Vimbldonu i US Openu 2008, a Srpkinja je tek poslije tri seta uspijevala da savladala pet godina mlađu Dankinju poljskog porijekla.

Njih dvije srele su se i na završnom Šampionatu u Dohi prošlog oktobra, kada je Karolina igrala povrijeđena, i tada je Jelena slavila sa 6:2, 6:2.

"Još uvijek nemam pobjedu nad Jelenom. Ona je bivši broj jedan. Imala je ovdje dobar turnir i finale će biti težak meč", izjavila je trenutno četvrta teniserka svijeta.

Za Jelenu Janković ovo je peti turnir od početka sezone, ne računajući učešće u Fed kup meču protiv Rusije, i daleko najbolji rezultat.

U Sidneju i Montrealu eliminisana je već poslije prvog meča, u Dubaiju je odigrala dva, a na Australijan openu tri.

Osim toga, plasmanom u finale 25-godišnja Beograđanka je zaradila ček koji je znatno veći od ukupne dosadašnje zarade u 2010.

Osvajanjem titule Jankovićeva će inkasirati 700. 000 američkih dolara i prećiće magičnu sumu od deset miliona zelenih novčanica zarađenih samo od nagrada na turnirima.

U slučaju poraza u finalu pripašće joj 350.000 dolara.