ODBOJKA: Zvezda ekspresno do finala

Crvena zvezda je prvi finalista plej-ofa odbojkaškog prvenstva Srbije.

ODBOJKA: Zvezda ekspresno do finala Izvor: MONDO

Crveno-bijeli su ekspresno eliminisali "vječitog rivala" u polufinalnoj seriji - 3:0.

Tim Željka Bulatovića iskoristio je prvu meč loptu, u ponedeljak u Šumicama, i treći put zaredom savladao crno-bijele: Partizan - Crvena zvezda 0:3 (22:25, 23:25, 23:25)

Meč je trajao 78 minuta, a nijedan set nije bio lišen neizvjesnosti.

U pobjedničkoj ekipi najbolji je bio Jakovljević sa 16 osvojenih poena, kapiten Dokić i Terzić su doprinijeli sa po 13, Bojović sa 11, a Rašić sa 8. I to su svi poeni crveno-bijelih.

Kod Partizana je, kao i obično, bolji od ostalih bio Atanasijević (24), Đorđević je poentirao 19 puta...

Zvezda je titulu prvaka osvajala sedam puta (pet puta Jugoslavije, jednom SCG 2003. i jednom Srbije 2008).

U Ljutice Bogdana je vrijeme slavlja, jer su minulog vikenda odbojkašice stigle do finala Kupa CEV (poražene od Jamamaj Busto - 1:3), a odbojkaši do finala plej-ofa.

"Svako voli da što prije dođe do finala, da otkloni neizvjesnost. Bez obzira što smo seriju dobili sa 3:0, a dva meča bez izgubljenog seta, rezultat može da zavara. Nije bilo tako lako", izjavio je trener Zvezde, Željko Bulatović.

Nadovezao se kapiten Tomislav Dokić:

"U tri meča izgubili smo samo jedan set - to nismo mogli da očekujemo. Servis nas nije služio u prvoj utakmici, ali jeste u naredne dvije i to je bio ključ uspjeha".

Ni trener ni kapiten nemaju želja po pitanju protivnika u finalu. Svejedno im je da li će to biti Radnički ili Vojvodina, obje ekipe respektuju.

"Ko god da stigne do finala, neće me iznenaditi", rekao je Bulatović.

"U obje ekipe imam prijatelje i očekujem da će igrati pet mečeva, jer su približnih kvaliteta", zaključio je Dokić.
Vojvodina je povela protiv aktuelnog šampiona 2:1 u seriji i za plasman u finale neophodna joj je još jedna pobjeda. Novosađani su na svom terenu materijalizovali "brejk" napravljen u Kragujevcu:

Vojvodina - Radnički 3:1 (22:25, 25:19, 25:23, 25:22)

Gosti su poveli, ali je domaćin zatim dobio tri seta i poslije 110 minuta pobijedio.

Ivović je sa 21 poenom bio najzaslužniji za uspjeh "lala" u Spensu, a najveću pomoć imao je u Mrdaku (12) i Petroviću (11).

U ekipi Slobodana Kovača najbolji su bili Zoran Jovanović (20), Čupković (16) i Čedić (12).

Četvrta utakmica igraće se na istom mjestu u četvrtak (25. mart, 18,00), a eventualna peta u Kragujevcu, 28. marta (19,00).