MAJAMI: Ana konačno pobijedila

Ana Ivanović plasirala se u treće kolo turnira u Majamiju pobjedom nad Francuskinjom Polinom Parmentije - 6:4, 6:3.

MAJAMI: Ana konačno pobijedila Izvor: MONDO

Naredna protivnica srpske teniserke biće Poljakinja, Agnješka Radvanska.

Ana je na novoj WTA listi doživjela veliki pad i sada je 58, ali je ipak u Majamiju postavljena za 25. nosioca, zbog čega je bila slobodna u prvom kolu.

U drugom je savladala 24-godišnju Francuskinju, 106. na WTA listi, poslije 70 minuta.

Prvi set je trajao 41 minut, a igralo se u sistemu "Ana napravi brejk, Parmentije uzvrati".

Srpkinja je vodila 3:1 i 5:3, ali je Francuskinja oba puta odmah anulirala "minus". Ipak, kada je Ana treći put oduzela servis protivnici, ona nije imala vremena da uzvrati - 6:4.

U nastavku je Ivanovićeva bolje servirala, a brejk je napravila za 3:1. Problem sa servisom imala je samo u posljednjem gemu kada je Parmentije imala dvije prilike da se vrati u meč, ali ih nije iskoristila - 6:3.

Pobjedom nad Polinom Parmentije, druga srpska teniserka odbranila je bodove osvojene prošle godine u Majamiju kada je eliminisana u trećem kolu od Mađarice, Agnješ Šavaj.

Inače, turnir u Floridi nikad nije bio omiljen Ani, jer je najbolji rezultat u dosadašnjim učešćima ostvarila na debiju, 2005. godine, kada je stigla do četvrtfinala u kome je poražena od Ameli Morezmo.

Ana je ostvarila petu pobjedu u sezoni poslije četiri uzastopna poraza, kada se uračunaju i mečevi u Fed kupu (u 2010. ima ukupno pet poraza).

Za šestu pobjedu boriće se protiv šestog nosioca, Agnješke Radvanske. Poljakinja je u drugom kolu bila bolja od Ruskinje Ekatarine Makarove 7:5, 6:0.

Radvanska je deveta na WTA listi, a u duelima sa Anom, radovala se samo jednom, prošle godine u Rimu. Ivanovićeva je tri puta dobila Poljakinju, u Lincu 2006. i 2008. godine i na Australijan openu 2007. Ana joj je predala meč prije početka u Dohi 2008.

Nagradni fond turnira u Majamiju je 4.500.000 dolara, a pobjednici će pripasti 700.000 dolara i 1.000 poena.