MAJAMI: Ni servisa, ni trećeg kola za Anu

I Ana Ivanović je završila misiju u Majamiju. U trećem kolu je izgubila od Agnješke Radvanske - 5:7, 5:7.

MAJAMI: Ni servisa, ni trećeg kola za Anu Izvor: MONDO

Srbiju će u nastavku takmičenja predstavljati još samo Jelena Janković u singlu i Nenad Zimonjić u dublu. Do sada su eliminisani Novak Đoković, Viktor Troicki i Janko Tipsarević u drugom kolu muškog singla, ali pri prvim izlascima na teren, Filip Krajinović u prvom kolu, kao i Dušan Vemić u paru sa Hrvatom Ivom Karlovićem, takođe na startu.

Ana je sa Poljakinjom odigrala čudan meč, ali nije uspjela da ga dobije, već je pretrpila šesti poraz u sezoni (uz pet pobjeda).

U prvom setu Ana je servirala očajno - ubacila je samo 52 odsto prvog servisa, pri kojem je osvojila samo sedam poena iz 16 pokušaja. U poenima na drugi servis bila je još gora - 3/15.

Radvanska je bila samo za nijansku bolja u tom segmentu.

Zato je u prvom setu viđeno čak devet brejkova, a jedan više napravila je deveta teniserka svijeta (šesti nosilac) - 7:5.

Srpkinja je znatno bolje otvorila drugi set i povela 3:0. Ali, onda je Radvanska uzvratila, izjenačila na 3:3 i imala 0:40! Ivanovićeva se izvukla, spasila tri brejk lopte i osvojila gem.

Ipak, to joj nije bilo dovoljno, jer joj je Radvanska opet oduzela servis i dobila i drugi set istim rezultatom kao i prvi - 7:5.

Meč je trajao 98 minuta, uz ukupno 12 brejkova!

Ana Ivanović je i prošle godine stigla do trećeg kola turnira u Majamiju tako da je već odbranila bodove. Ona je na posljednjoj WTA listi pala na 58. mestol, a u Majamiju je bila 25. nosilac. U drugom kolu savladala je Francuskinju Polinu Parmentije.

Radvanska je smanjila na 2:3 u međusobnim duelima sa Anom, a u četvrtom kolu sastaće se sa Kazahstankom Jaroslavom Švedovom.

Nagradni fond turnira je četiri i po miliona dolara, a pobjednica će osvojiti 700 hiljada.