VATERPOLO: Partimejkeri a sad u Napulj!

Partizan ubjedljivo do Fajnal-fora. U revanšu na Banjici protiv Egera - 10:5.

VATERPOLO: Partimejkeri a sad u Napulj! Izvor: MONDO

Frontmen kultnog beogradskog benda Partibrejkers Zoran Kostić-Cane, glumac Zoran Cvijanović i još par stotina navijača Partizana došli su u četvrtak predveče na Banjicu da pozdrave crno-bijele vaterpoliste i požele im sreću na Fajnal-foru u Napulju.

I prije revanš meča četvrtfinala Evrolige, znalo se da je Partizan već na završnom turniru. Poslije 12:4 u Mađarskoj, Partizan je "ovjerio" prolaz među četiri najbolje ekipe Evrope drugom pobjedom nad Egerom - 10:5 (3:2, 2:2, 2:1, 3:0).

Sa pola gasa, Partizan je odigrao uzvratnu utakmicu i nastavio je trijumfalni niz ove sezone, ne samo u Evroligi, već u svim takmičenjima. Držao se Eger do poslednje četvrtine, ali je Miloš Ćuk sa dva gola doveo Partizan na 9:5 i lagano priveo utakmicu kraju.

Držao se Eger do posljednje četvrtine, ali je Miloš Ćuk sa dva gola doveo Partizan na 9:5 i lagano priveo utakmicu kraju.

Trener Partizana Igor Milanović rekao je poslije meča da je zadovoljan zalaganjem ekipe i da će u narednom periodu pripremiti "i sebe i ekipu za Fajnal-for".

Andrija Prlainović bio je, međutim, kritički raspoložen prema nastupu svoje ekipe.

"Odigrali smo možda i najslabiju partiju na domaćem terenu ove sezone. Nismo ipak imali potrebe da se maksimalno trošimo zbog rezultata iz prve utakmice. Mislima smo već na Fajnal-foru. Možda se malo i vidio umor, ali već sada smo napravili veliki rezultat ove sezone. Međutim, nećemo tu da stanemo", rekao je Prlainović.

PARTIZAN: Duško Pijetlović 3 gola, Stefan Mitrović i Miloš Ćuk po 2, Vladimir Vujasinović, Živko Gocić i Andrija Prlainović po jedan.

EGER: Peter Biroš, Balaš Erdelji, Gabor Hegeduš, Gabor Kovač i Aron Feltam po jedan.

IGRAČ VIŠE: Partizan 4/7; Eger: 3/8

PETERCI: Eger 1/1.

REZULTATI REVANŠ MEČEVA ČETVRTFINALA:

***napomena: velikim slovima ispisana su imena klubova koji će igrati na Fajnal foru

PARTIZAN - Eger 10:5 (prvi meč 12:4)
PRIMORAC - Jadran Herceg Novi 10:6 (2:0, 3:2, 2:2, 3:2) / prvi meč - 14:9
JUG - Barseloneta 10:9 (prvi meč 9:7)
Budva - PRO REKO 10:12 (prvi meč 5:9)

U polufinalu Evrolige (14. maja) igraće: Partizan - Pro Reko i Primorac - Jug.