MONTE KARLO: Zimonjić brani titulu

Nenad Zimonjić i Danijel Nestor pobijedili su Veslija Mudija i Dika Normana rezultatom 2:0 u polufinalu turnira iz serije masters 1000 u Monaku.

MONTE KARLO: Zimonjić brani titulu Izvor: MONDO

Nenad Zimonjić i Danijel Nestor braniće titulu u Monte Karlu, pošto su u polufinalu turnira iz serije masters 1000 za manje od sat vremena pobijedili Veslija Mudija i Dika Normana sa 2:0, po setovima 6:0, 6:4.

Srpski i kanadski teniser krenuli su vrlo snažno, da su i u drugom setu igrali na tom nivou vjerovatno da bi meč bio završen i pre 54 minuta.

Prvi set dobili su sa 6:0, a južnoafričko-belgijska kombinacija je prvi gem osvojila tek poslije pola sata igre i nisu iskoristili dve brejk šanse, koliko su imali u cijelom susretu.

Zimonjić i Nestor će se u sutrašnjem finalu sastati sa Mahešom Bupatijem i Maksom Mirnijem, koji su prethodno pobijedili Šveđanina Simona Aspelina i Australijanca Pola Henlija 6:3, 7:6(3) nakon 92 minuta igre.

Indijac i Bjelorus, koji su postavljeni za pete nosioce, eliminisali su u trećem kolu Boba i Majka Brajana.

Pobjednici turnira podeliće 133.500, a finalisti 62.440 evra.

Ukupan nagradni fond turnira je 2.543.750 evra.