Čerijot pobjednik Bostonskog maratona

Kenijac Robert Kiprono Čerijot pobjednik je 114. Bostonskog maratona.

Čerijot pobjednik Bostonskog maratona Izvor: MONDO

On je 42,195 kilometara ulicama Bostona pretrčao za dva sata, pet minuta i 52 sekunde, što je novi rekord staze.

Čerijot je za 82 sekunde popravio dosadašnji rekord deset godina starijeg zemljaka Roberta Kipkoeča Čerijota, četvorostrukog pobjednika bostonskog maratona, koji je 2006. kroz cilj prošao u vremenu 2:07,14 časova.

Kiprono Čerijotu je trijumf donio novčanu nagradu od 150.000 dolara plus bonus od 25.000 dolara za obaranje rekorda staze.

Drugo i treće mjesto u konkurenciji oko 26.000 trkača zauzeli su Etipoljani Tekeste Kebede i Deriba Merga.

Najbrža u konkurenciji maratonki bila je Etiopljanka Tejba Erkeso rezultatom 2:26,11 časova. U jednom od najneizvjesnijih finiša u istoriji trke druga kroz cilj je prošla Ruskinja Tatjana Puškareva sa samo tri sekunde zaostatka, dok je treće mjesto zauzela dosadašnja šampionka, Kenijka Salina Kosgei.