Kim Klajsters propušta Rolan Garos?!

Belgijska teniserka Kim Klejsters mogla bi zbog povrede stopala, koju je zadobila igrajući u Fed kupu, da propusti Rolan Garos.

Kim Klajsters propušta Rolan Garos?! Izvor: MONDO

Klejsters se povrijedila igrajući protiv Estonke Maret Ani, koju je pobijedila sa 6:4, 6:2. Belgija je u nedelju pobijedila Estoniju sa 3:2 i sljedeće godine takmičiće se u prvoj grupi Svjetske grupe Fed kupa.

Poslije ljekarskih pregleda utvrđeno je da će 11. teniserka svijeta pauzirati šest nedelja, zbog čega bi mogla da propusti Rolan Garos, koji počinje 23. maja.

"Rolan Garos? Kim bi možda mogla da bude spremna, ali sigurno nećemo rizikovati. Radićemo sa njom korak po korak, ali sada je teško prognozirati kada će se vratiti na teren", rekao je fizioterapeut Sem Verslegers.

Klejsters, bivši svjetski broj jedan, 2007. godine se povukla iz tenisa jer je željela da osnuje porodicu, a na teren se vratila 2009. kada je osvojila Otvoreno prvenstvo SAD. Ove godine osvojila je titule na turnirima u Brizbejnu i Majamiju.

Ona je do sada je osvojila 37 titula u singlu i 11 u dublu.

(Tanjug, foto: MN Press)