MADRID: Almagro jak za Troickog

Jedini srpski predstavnik u muškom singlu izgubio već u prvom kolu od Nikolasa Almagra - 1:6, 6:7.

MADRID: Almagro jak za Troickog Izvor: MONDO

Kada mu je žrijeb za turnir iz Masters serije u Madridu dodijelio Nikolasa Almagra za protivnika, Viktor Troicki je znao da neće imati lak posao.

Iako je prošle nedelje razlika na ATP listi bila samo tri mjesta, a sada je pet, Španac je, kao specijalista za šljaku, bio favorit u duelu sa Srbinom.

I tu ulogu je opravdao za sat i 39 minuta - 6:1, 7:6 (3).

U prvom setu Troickog "nije išao" prvi servis što se manifestovalo kroz ubjedljiv rezultat u korist 35. tenisera svijeta. Uprkos tome, Beograđanin je imao prilike da uzvrati, ali nije iskoristio nijednu od šest brejk lopti. Almagro je iskoristio dvije od tri.

U nastavku su obojica po dva puta gubili servis gemove, pa se ušlo u taj-brejk u kome je Almagro brzo stekao odlučujuću prednost (4:0), a kasnije meč priveo kraju.

Španac će u drugom kolu igrati protiv četvrtog nosioca, Šveđanina Robina Soderlinga.

Novak Đoković i Janko Tipsarević su otkazali učešće zbog bolesti.

Nagradni fond turnira je 2.835.000 evra, a pobjednik će osvojiti 585.000 i 1000 ATP bodova.