MADRID: Rezai nadigrala Jankovićevu

Jelena Janković poražena je od Aravan Rezai sa 2:0 u četvrtfinalu turnira u Madridu.

MADRID: Rezai nadigrala Jankovićevu Izvor: MONDO

Ovim porazom srpska teniserka je propustila priliku da u ponedeljak bude na trećem mjestu WTA liste.

Rezai je već u prvom gemu imala dvije brejk prilike, ali je Jankovićevoj oduzela servis tek u sedmom gemu.

Francuskinja je igraja sjajno, snažno udarala lopticu, gradila poene kako valja. Kao da je više Jeleni smetalo što je u Madridu bilo 11 stepeni na početku meča.

Teniserka iz Sent Entjena je već u devetom gemu imala prvu set loptu, ali je Jelena to spasila.
U tom preriodu Srpkinja je spasila ukupno pet set lopti i iskoristila drugu priliku za brejk i izjednačenje na 5:5.

Naredna dva gema pripala su 23-godišnjoj Rezai, koja je i dobila set, a za tih 54 minuta Jankovićeva je spasila ukupno 14 brejk lopti!

I drugi set počeo je oduzimanjem servisa Jelene Janković, ali je Srpkinja uzvratila već u četvrtom gemu i izjednačila na 2:2. U osmom gemu imala je još jednu priliku za brejk i novo izjednačenje, ali joj to nije pošlo za rukom.

Jelena Janković nije uspela da pobedi i treći put 24. teniserku sveta, koju je već savladala 2007. i ove godine u Dubaiju.

Aravan Rezai će se u polufinalu sastati sa Lusi Safarovom, a Venus Vilijams sa Šahar Per.
Ukupan nagradni fond turnira je 3.500.000, a pobjednici će pripasti 620.000 evra i 1000 WTA poena.