MADRID: Zimonjić i Nestor ekspresno izgubili

Nenad Zimonjić i Danijel Nestor nisu odbranili titulu na Mastersu 1000 u Madridu, pošto su u finalu ekspresno poraženi od Boba i Majka Brajana sa 6:3, 6:4.

MADRID: Zimonjić i Nestor ekspresno izgubili Izvor: MONDO

Svega jedan brejk iz isto toliko pokušaja bio je dovoljan Brajanima da povedu sa 5:2 u prvom setu, a zatim ga i osvoje prvi set sa 6:3.

Isti slučaj bio je i u drugom setu, s tim što su Zimonjić i Nestor propustili tri prilike da oduzmu servis Amerikancima.

Nevjerovatno je da se finale turnira iz serije Masters 1000 i to između prvog i drugog dubla svijeta završi za svega 55 minuta. Duže je čak trajalo i polufinale u kome su Bob i Majk Brajan eliminisali Viktora Troickog i Marsela Granjoljersa (6:0, 6:4 za 59 minuta).

Nenad Zimonjić i Danijel Nestor nisu odbranili trofej osvojen prošle sezone, dok su blizanci Brajan treći put trijumfovali u Madridu (2006. i 2007.) i uzeli svoju drugu masters titulu ove sezone.

Ako je Zimonjiću i Nestoru za utjehu - ostaće upisano da su i oni bili akteri prvog teniskog meča koji je u bioskopima projektovan u 3D tehnici.