ATLETIKA: Ivana treća u Koreji

Ivana Španović osvojila treće mjesto u skoku u dalj na mitingu u južnokorejskom gradu Daegu, skočivši 6,37 metara.

ATLETIKA: Ivana treća u Koreji Izvor: MONDO

Iako je to slabiji rezultat od onog kojem se nadala, srpska atletičarka je Tanjugu izjavila da je zadovoljna.

"Zadovoljna sam, jer sam osjetila pravu atmosferu vrhunskog svjetskog mitinga, na kojem imate utisak da ste u grotlu. Imponuje mi što sam bila bolja od atletičarki kao što su Kubanka Jargeris Savinje i Šveđanka Karolina Kluft, koje su takmičenje završile na četvrtom i petom mjestu", rekla je Španović.

Devetnaestogodišnja atletičarka je završila takmičenje iza Amerikanke Funmi Džimo i Južnokorejke Sun Ok Jung.

"Uoči mitinga imala sam slabiji rezultat od šest atletičarki, tako da sam zadovoljna ostvarenim", rekla je Španović i dodala da joj je ovo takmičenje poslužilo za uvježbavanje nove tehnike trčanja i skakanja.

Uoči odlaska na miting u Južnu Koreju njena želja je bila da obori lični i državni rekord u skoku u dalj koji iznosi 6,71 metar.

Španović u kolekciji ima zlatnu medalju sa Svjetskog prvenstva za juniore u Finskoj 2008. godine, kao i dva srebrna odličja - na šampionatu svijeta za mlade 2007. u Ostravi i na juniorskom EP u Novom Sadu prošle godine, kada je i oborila državni rekord.

Španović je još jedno zlato osvojila na Univerzijadi u Beogradu prošle godine.

U nastavku sezone ona će učestvovati na trećem mitingu Dijamantske lige u Oslu 4. juna, a glavni cilj sezone joj je učešće na prvenstvu Evrope u Barseloni krajem jula.