ROLAN GAROS: Bezbolan posao za Troickog

Srpski teniser lako savladao Australijanca Karstena Bola 6:4, 6:3, 6:3 i prvi put u karijeri se plasirao u treće kolo.

ROLAN GAROS: Bezbolan posao za Troickog Izvor: MONDO

Viktor Troicki je opravdao ulogu favorita u drugom kolu Rolan Garosa. Drugi reket Srbije savladao je Australijanca Karstena Bola (6:4, 6:3, 6:3) i u trećem kolu sastaće se sa boljim iz duela Mikael Južnji (Rusija, 11) - Lukaš Lacko (Slovačka).

Prethodno, na startu takmičenja Troicki je eliminisao 21. nosioca, Španca Tomija Robreda.

Viktor je protiv 22-godišnjeg Australijanca, 132. na ATP listi, dokazao veliku razliku u kvalitetu za samo 105 minuta.

Troickom je bio dovoljan jedan brejk da dobije prvi set poslije 38 minuta.

Odlično je servirao i protivniku nije dozvolio da osvoji nijedan poen kada ima početni udarac... Tako je bilo sve do posljednjeg gema kada je Bol imao dvije brejk lopte, ali je Srbin iskoristio petu set loptu - 6:4.

Epilog drugog seta Troicki je nagovijestio u petom gemu kada je opet oduzeo servis Australijancu (3:2). Odmah zatim Bol je imao tri "vezane" prilike da uzvrati, ali se Viktor izvukao iz neprijatne situacije i već tada je bilo jasno da će 41. teniser svijeta dobiti i drugi set, koji je trajao 33 minuta.

U trećem setu Troicki je imao za nijansu više problema iako na početku nije djelovalo da će biti tako. Naime, na startu je načinio brejk, ali je Bol uzvratio i smanjio na 2:3. Tada je jedini put oduzeo Viktoru servis.

Ipak, Srbin je brzo vratio prednost (4:2) i kasnije rutinski priveo meč kraju poslije 34 minuta u trećem setu.

To je bio drugi duel Troickog i Bola, i drugi put su igrali na gren slemu. Srbin je bio ubjedljiv i prvi put, 2008. na US openu kada je takođe pobjedio u tri seta.

Srpski teniser se prvi put u karijeri našao u trećem kolu pariskog gren slema. Prošle godine ga je u drugom kolu savladao Huan Martin Del Potro.

Naredni rival biće mu Mikael Južnji ili Lukaš Lacko.

Troicki i Južnji sastajali su se dva puta i rezultat je 1:1. Oba meča odigrali su 2009, Rus je bio uspješniji u Barseloni, a u Indijan Velsu je predao meč pri vođstvu Srbina.

U jedinom duelu sa Lackom, Troicki je bio bolji, 2008. u Dejvis kupu.