STRELJAŠTVO: Arsović stigla do bronze

Reprezentativka Srbije Andrea Arsović zauzela je treće mjesto u disciplini vazdušna puška, na takmičenju za Svjetski kup u Fort Beningu (SAD).

STRELJAŠTVO: Arsović stigla do bronze Izvor: MONDO

Arsovićeva je u finale ušla sa pete pozicije, osnovnim rezultatom od 397 krugova, koliko su imale još tri takmičarke.

Na sreću, odlično je gađala u finalu - 102,3 kruga i osvojila bronzanu medalju, njenu prvu u Svjetskom kupu.

"Presudilo je dobro finale. Bila sam pribranija i mirnija od rivalki. Inače, ove sezone dobro gadjam plej-of, pokazalo se to i u Fort Beningu", rekla je aktuelna evropska šampionka.

Trijumfovale su Kineskinje. Zlato je pripalo Siling Ji sa 501,3 (398) kruga, a srebro Liuksi Vu sa 500,8 (399).

Lidija Mihajlović zauzela je 58. mjesto sa 588 krugova, u konkurenciji 73 takmičarke.

Reprezentativci Srbije su zbog trenutnog nedostatka sredstava otputovali u Džordžiju o svom trošku.