RG: Soderlingov revanš Federeru!

Soderling šokirao prvog tenisera svijeta i plasirao se u polufinale. Drugi polufinalista Čeh Tomaš Berdih.

RG: Soderlingov revanš Federeru! Izvor: MONDO

Čekao je Šveđanin Robin Soderling pobjedu nad Rodžerom Federerom 12 mečeva, a onda je dočekao sreću u "baksuznom" 13. duelu!

Soderling je pobijedio Federera 3:1 (3:6, 6:3, 7:5, 6:4) i plasirao se u polufinale Rolan Garosa.

Svojevrsni revanš Šveđanina za prošlogodišnji poraz u finalu Otvorenog prvenstva Francuske!

Poslije prvog seta, koji je Federer dobio sa 6:3, Soderling je preuzeo inicijativu i uprkos tome što je meč nekoliko puta prekidan zbog kiše, igrao je sa puno samopouzdanja, vjerujući da je došao taj dan.

U trećem setu, Soderling je napravio brejk pri rezultatu 6:5 i na svoj servis okončao taj dio igre. Četvrti set je počeo obostranim brejkovima. Najprije je Federer uzeo servis protivniku, ali je Soderling odmah uzvratio. Do 4:4 nije bilo brejkova, a potom je Šveđanin šokirao prvog tenisera svijeta i napravio odlučujući korak ka trijumfu koji je dugo čekao.

Soderling je prekinuo niz Federera od čak 23. grend slem finala.

"Kada sam došao u Pariz osjetio sam da mi samopouzdanje raste, jer ovo je moj omiljeni grend slem. Ne postoji bolji osjećaj od pobjede nad prvim teniserom svijeta na centralnom terenu Rolan Garosa. U ovoj fazi takmičenja, svi koji su još u igri vjeruju da mogu do trona i sada samo treba da se koncetrišem i odigram na ovom niovu", rekao je Soderling poslije velike pobjede.

U polufinale se plasirao i Čeh Tomaš Berdih koji je isprašio Rusa Mihaela Južnjeg sa 3:0 u setovima (6:3, 6:1, 6:2). I njihov meč je prekidala kiša, a jedna pauza je rajala čak sat vremena.

Upravo će se Soderling i Berdih boriti za ulazak u finale.